Kennisbijeenkomst: Dagelijkse dilemma’s in de Korsakov-zorg
- 10 jun. 13:00 - 17:00
- van der Valk - Vianen
- 100 Plaatsen
Leren kijken, kiezen en bespreken
Datum: woensdag 10 juni 2026
Tijd: 13:00 uur inloop, 13:30–16:30 uur programma
Napraten: tot 17:00 uur
Locatie: Van der Valk - Vianen
In de zorg voor mensen met het syndroom van Korsakov sta je dagelijks voor lastige keuzes. In de begeleiding en verzorging kom je situaties tegen waarin autonomie, veiligheid, wantrouwen en langdurige relaties met elkaar botsen. Vaak voel je dat er iets schuurt, maar is het lastig om dat moment vast te pakken en er samen bij stil te staan.
Tijdens de kennisbijeenkomst op woensdag 10 juni 2026 nodigen we je uit om juist die dilemma’s samen te verkennen.
We starten met een indringende theatervoorstelling die je meeneemt in herkenbare, soms ongemakkelijke situaties uit de praktijk. Geen uitleg, geen oplossingen, alleen de ervaring. Het voelen. Daarna gaan we samen aan de slag.
Met behulp van de CURA-methode bieden we je een praktische manier om stil te staan, te reflecteren en richting te vinden in lastige situaties. In kleine groepjes ga je in gesprek, begeleid door ervaren gespreksleiders. Stap voor stap ontdek je hoe je van een eerste reactie kunt komen tot nieuwe inzichten en handelingsperspectief.
Je ontvangt bovendien een handige kaart met de CURA-methode, zodat je deze ook in je eigen praktijk kunt toepassen.
Wat kun je verwachten?
🎭 Een prikkelende theatervoorstelling over ethische dilemma’s
💬 Reflectie in kleine groepen, onder begeleiding
🧭 Kennismaking met de CURA-methode
🤝 Concrete handvatten om mee te nemen naar je eigen organisatie
Voor wie
De bijeenkomst is bedoeld voor Korsakov-medewerkers die dagelijks betrokken zijn bij de begeleiding en verzorging van mensen met Korsakov. Samen verkennen we hoe je dilemma’s kunt herkennen, benoemen en bespreken, op een manier die past bij het dagelijks werk.
Wat neem je mee na deze middag
- Meer gevoel voor het herkennen van dilemma’s in alledaagse situaties
- Handvatten om deze dilemma’s laagdrempelig en praktisch bespreekbaar te maken, bijvoorbeeld in het team of tijdens overdracht
- Inzichten en voorbeelden van collega’s uit andere Korsakov-organisaties
- Handvatten om ook na deze middag het gesprek hierover te houden
De bijeenkomst sluit aan bij het competentieprofiel van de Korsakov-medewerker, waarin professioneel handelen, reflectie en leren van de praktijk centraal staan.
Programma
13.00 – Inloop
13.30 – Welkom
13.35 – Start theatervoorstelling
15.00 – Pauze
15.15 – Interactieve sessie: werken met de CURA-methode
16.30 – Afsluiting
tot 17:00 Mogelijkheid tot napraten
Praktisch
- Deelname is gratis voor leden van het KKC.
- Ben je geen lid en wil je graag deelnemen? Neem dan contact met ons op via info@korsakovkenniscentrum.nl
Annulering van de inschrijving
Deadline voor annulering van de inschrijving is 27 mei 2026.
Annuleringen moeten per e-mail worden gemeld aan de organisator van het evenement via info@korsakovkenniscentrum.nl .
Bij annulering na deze datum kan bedrag van € 50 aan organisatie- en cateringkosten in rekening worden gebracht.
Interesse?
Schrijf je snel in, misschien samen met een collega? Het aantal plaatsen is beperkt en dit is een bijeenkomst waar je bij wilt zijn!
Wij hebben er zin in!
Aanmelden kan bovenaan deze pagina of via deze link.